Spain Reference

اقامت اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا (اقامت اتحادیه اروپا) – معرفی و الزامات

ویزای طلایی یکی از گزینه‌های محبوب برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری در املاک اسپانیا دارند. با خرید اپارتمان، واحد اداری یا تجاری به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بخش املاک اسپانیا، افراد می‌توانند به همراه خانواده‌شان اقامت در این کشور را بدست آورند. این ویزا به فرصت کار در اسپانیا بدون نیاز به اقامت دائمی همراه است و همچنین امکان مسافرت آزاد در قلمرو شنگن را نیز به شما می‌دهد. در ضمن، شما نیازی به اقامت اجباری در اسپانیا نخواهید داشت و کافی است یک روز حضور در سال برای تمدید اقامت اختصاص دهید. همچنین، این ویزا به شما اجازه می‌دهد ملک خود را برای درآمدزایی ارزی ماهیانه اجاره دهید.

این ویزا در ابتدا برای مدت ۳ سال صادر می‌شود (که در نسخه قبلی ۲ سال بود) و قابلیت تمدید به مدت ۵ سال را دارد. اعضای خانواده مستقیماً وابسته به سرمایه‌گذار نیز می‌توانند از این ویزا بهره‌مند شوند، از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال.

برای انتقال وجه به اسپانیا، شهروندان ایرانی نیاز به پاسپورت معتبر، شماره شناسایی خارجی (NIE) و مدارکی برای نشان دادن منبع پول دارند. وکیل رسمی اسپانیایی ما با تخصص در امور اسپانیا با سازمان‌های مختلف همکاری می‌کند تا به مشتریان ایرانی در انتقال وجوه به اسپانیا کمک کند.

فرآیند خرید ملک در اسپانیا:

1. انتخاب ملک:
انتخاب و خرید ملک در اسپانیا با توجه به نیازها و سلیقه شما انجام می‌شود. مشاوران ما در spain ref به زبان فارسی می‌توانند به شما در جستجو و انتخاب بهترین گزینه کمک کنند.

2. رزرو ملک:
برای رزرو اولیه ملک، قراردادی امضا می‌شود و مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت می‌شود. این بیعانه باعث می‌شود ملک مورد نظر از بازار خارج شده و برای شما رزرو گردد.

3. بررسی وضعیت حقوقی:
وضعیت حقوقی ملک برای اطمینان از عدم وجود بدهی باید بررسی شود، همچنین نیاز به بررسی برنامه‌های عمرانی و طرح تفصیلی شهری است.

4. تنظیم قرارداد اختصاصی:
برای قطعی کردن خرید، قرارداد اختصاصی با پرداخت مبلغی به عنوان تضمین امضا می‌شود.

5. امضای سند در محضر و تحویل ملک در محل:
این آخرین مرحله معمولاً ظرف دو ماه پس از امضای قرارداد خرید انجام می‌شود. این مدت بسته به نیاز مشتری ممکن است کوتاهتر یا طولانی‌تر باشد. هزینه‌های مالیات و ثبت ملک نیز به عنوان هزینه‌های خرید باید در نظر گرفته شوند

.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد مهاجرت و سرمایه‌گذاری در اسپانیا، با ما در spainref تماس بگیرید.

اقامت خود اشتغالی در اسپانیا: مزایا و الزامات

اقامت خود اشتغالی یک گزینه مناسب برای افرادی است که تصمیم به تأسیس کسب و کار در اسپانیا دارند. اگر طرح کسب و کار شما به اقتصاد اسپانیا ارزش افزوده می‌دهد و شرایط مورد نیاز را داراست، می‌توانید از امتیازهای اقامت خود اشتغالی بهره‌مند شوید.

مزایا:

– رفت و آمد آزاد در قلمرو شنگن.

الزامات:

1. رعایت الزامات قانونی برای راه‌اندازی و اداره کسب و کار مورد نظر.

2. داشتن مهارت‌های حرفه‌ای لازم یا تجربه کافی در زمینه فعالیت حرفه‌ای مورد نظر، و در صورت لزوم، عضویت در سازمان یا نظام حرفه‌ای مرتبط.

3. اثبات توانایی مالی کافی برای انجام کسب و کار برنامه‌ریزی شده.

فرآیند:

– زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست‌ها توسط سفارت 3 ماه است.

– پس از اعطای مجوز، می‌توانید درخواست ویزا را در یک ماه ارسال کنید و پس از تأیید، ویزای شما در طی یک ماه صادر خواهد شد.

مدت اقامت:

– مدت اولیه اقامت در این نوع اقامت یک سال است و قابلیت تمدید آن تا 4 سال می‌باشد.

اعضای خانواده:

– تنها فرد درخواست‌کننده می‌تواند برای اقامت اقدام کند. اعضای خانواده نیز می‌توانند پس از اولین سال اقامت شما برای اقامت و ملحق شدن به شما درخواست دهند.

تمدید:

– برای تمدید اقامت خود اشتغالی، شما باید در اسپانیا حضور داشته باشید و فعالیت اقتصادی مورد نظر خود را حفظ کنید. همچنین باید موارد مربوط به امور مالیاتی و تأمین اجتماعی را نیز رعایت کنید.

مجاز به کار:

– در این نوع اقامت، شما مجاز به انجام کار (به صورت خود اشتغالی) هم می‌باشید.

اقامت با تمکن مالی در اسپانیا: مزایا و الزامات

گزینه‌ی اقامت با تمکن مالی به شما اجازه می‌دهد تا تا زمانی که توانایی اقتصادی کافی دارید، بدون انجام هیچ گونه فعالیت کاری در اسپانیا اقامت کنید. این یک گزینه مناسب برای افرادی است که می‌خواهند زندگی آرامی در اسپانیا را تجربه کنند.

مزایا:

– رفت و آمد آزاد در قلمرو شنگن.

الزامات:

– داشتن منابع اقتصادی کافی برای اقامت در اسپانیا (بدون انجام هیچ فعالیت کاری) و داشتن قرارداد بیمه درمانی با یک شرکت بیمه مجاز به فعالیت در اسپانیا.

زمان مورد نیاز:

– زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست‌ها توسط سفارت اسپانیا حداقل یکسال است. بنابراین روند کلی ممکن است حدود 15 ماه طول بکشد.

مدت اقامت:

– مدت اولیه اقامت در این حالت یک سال است و قابلیت تمدید آن طی دو بار هر بار دو سال می‌باشد.

اعضای خانواده:

– تنها فرد درخواست‌کننده و اعضای  خانواده درجه یک او (که زیر ۱۸ سال دارند) می‌توانند برای اقامت اقدام کنند.

پس از تأیید:

– پس از اولین سال اقامت، اگر پروژه تجاری ایجاد کنید یا پیشنهاد شغلی از یک شرکت اسپانیایی دریافت کنید، امکان تبدیل اقامت به اقامت با مجوز کار وجود دارد.

اقامت دائم:

– اقامت طولانی‌مدت در طی ۵ سال اول به شما اجازه می‌دهد تا اقدام به اخذ اقامت دائم نموده و به طور نامحدود در اسپانیا اقامت کرده و کار کنید.

– برای اخذ اقامت دائم ، مجموع غیبت شما در طی مدت پنج سال نباید از 10 ماه تجاوز کند

نحوه اخذ تابعیت اسپانیایی از طریق اقامت:
در صورت درخواستتان، ملیت اسپانیایی می تواند پس از 10 سال اقامت قانونی در اسپانیا به شما اعطا می‌شود. این شرایط در موارد متولدین در اسپانیا یا ازدواج با یک شهروند اسپانیایی کاهش می‌یابد.

اقامت برای دورکاران دیجیتالی در اسپانیا: شرایط و الزامات

اگر شما به عنوان یک دورکار آنلاین برای یک شرکت خارجی کار می‌کنید، اقامت در اسپانیا ممکن است یک راه حل مناسب برای شما باشد. این روش به شما اجازه می‌دهد تا در اسپانیا اقامت داشته باشید و از مزایای رفت و آمد آزاد در قلمرو شنگن بهره‌مند شوید. برای معتبر بودن این نوع اقامت، باید به الزامات زیر پایبند شوید:

1. شرکت کارفرما دارای حداقل یک سال سابقه فعالیت باشد.

2. قرارداد کاری با حداقل سابقه 3 ماهه.

3. فعالیت از راه دور باید قابل انجام باشد.

4. حداقل تجربه حرفه‌ای 3 سال یا مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر.

5. داشتن بیمه درمانی و حداقل توان مالی 26000 یورو برای متقاضی و 7000 یورو برای هر یک از اعضای خانواده.

درخواست‌ها در 20 روز کاری بررسی می‌شوند. مدت اولیه قرارداد و ویزا ی صادره برای یک ساله می باشد ولی قابل تمدید است. همسر و فرزندان صغیر و بالغی که از نظر اقتصادی به دورکار وابسته هستند نیز می‌توانند برای اقامت در اسپانیا اقدام کنند. به طور معمول، شما باید بیش از 6 ماه در سال در اسپانیا اقامت داشته باشید. این اقامت به متقاضی اجازه می‌دهد تا فقط برای شرکت‌های خارج از اسپانیا کار کند.

ویزای دانشجویی در اسپانیا: الزامات و مزایا

ویزای دانشجویی در اسپانیا یک مجوز سکونت به دلایل تحصیلی است که به دانشجوها اجازه می‌دهد تا دوره‌های تحصیلی خود را در یک مرکز آموزشی مجاز در اسپانیا تکمیل کنند و مدرک تحصیلی کسب کنند. این نوع ویزا به شما امکان رفت و آمد آزاد در قلمرو شنگن را می‌دهد، اما برای معتبر بودن ویزای دانشجویی باید به الزامات زیر پایبند شوید:

1. پذیرش از یک مرکز آموزشی مجاز.

2. داشتن منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های اقامت در اسپانیا. به عنوان مثال، دانشجوها باید به غیر از هزینه تحصیلی، حداقل حدود 20000 یورو منابع مالی داشته باشند.

3. داشتن بیمه درمانی از یک شرکت مجاز به فعالیت در اسپانیا.

درخواست‌ها حداکثر ظرف یک ماه بررسی می‌شوند. مدت اولیه این مجوز بسته به نوع تحصیلات به مدت یک یا دو سال اعطا می‌شود. همسر و فرزندان زیر هجده سال نیز می‌توانند مجوز ورود و اقامت قانونی در اسپانیا را دریافت کنند. برای تمدید ویزای دانشجویی، گواهی تایید تحصیلات الزامی است.

دانشجوها ممکن است مجاز به انجام کار برای دیگران یا خودشان باشند، اما این فعالیت‌ها باید با تحصیلات مطابقت داشته باشند و بیش از 30 ساعت در هفته نباشند.

پس از سه سال اول اقامت تحصیلی، می‌توانید به اقامت کاری دسترسی داشته باشید.

Spain Reference
All About Spain