Spain Reference

خانه - اقامت اسپانیا - اقامت با تمکن مالی در اسپانیا: مزایا و الزامات

گزینه‌ی اقامت با تمکن مالی به شما اجازه می‌دهد تا تا زمانی که توانایی اقتصادی کافی دارید، بدون انجام هیچ گونه فعالیت کاری در اسپانیا اقامت کنید. این یک گزینه مناسب برای افرادی است که می‌خواهند زندگی آرامی در اسپانیا را تجربه کنند.

**مزایا:**

– رفت و آمد آزاد در قلمرو شنگن.

**الزامات:**

– داشتن منابع اقتصادی کافی برای اقامت در اسپانیا (بدون انجام هیچ فعالیت کاری) و داشتن قرارداد بیمه درمانی با یک شرکت بیمه مجاز به فعالیت در اسپانیا.

**زمان مورد نیاز:**

– زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست‌ها توسط سفارت اسپانیا حداقل یکسال است. بنابراین روند کلی ممکن است حدود 15 ماه طول بکشد.

**مدت اقامت:**

– مدت اولیه اقامت در این حالت یک سال است و قابلیت تمدید آن طی دو بار هر بار دو سال می‌باشد.

**اعضای خانواده:**

– تنها فرد درخواست‌کننده و اعضای  خانواده درجه یک او (که زیر ۱۸ سال دارند) می‌توانند برای اقامت اقدام کنند.

**پس از تأیید:**

– پس از اولین سال اقامت، اگر پروژه تجاری ایجاد کنید یا پیشنهاد شغلی از یک شرکت اسپانیایی دریافت کنید، امکان تبدیل اقامت به اقامت با مجوز کار وجود دارد.

**اقامت دائم:**

– اقامت طولانی‌مدت در طی ۵ سال اول به شما اجازه می‌دهد تا اقدام به اخذ اقامت دائم نموده و به طور نامحدود در اسپانیا اقامت کرده و کار کنید.

– برای اخذ اقامت دائم ، مجموع غیبت شما در طی مدت پنج سال نباید از 10 ماه تجاوز کند. – نحوه اخذ تابعیت اسپانیایی از طریق اقامت: در صورت درخواستتان، ملیت اسپانیایی می تواند پس از 10 سال اقامت قانونی در اسپانیا به شما اعطا می‌شود. این شرایط در موارد متولدین در اسپانیا یا ازدواج با یک شهروند اسپانیایی کاهش می‌یابد.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -
Spain Reference
All About Spain