Spain Reference

خانه - درباره اسپانیا - بهار در اسپانیا

در اسپانیا( در فصل بهار و اوایل فصل تابستان) محیط های رنگارنگ و چشم نواز بسیاری- میلیون ها درخت گیلاس، مزارع اسطوخودوس و درختان بادامی که به رنگ سفید پوشیده شده اند و … – دیده می شود. در اینجا به برخی از مناظر دیدنی اسپانیا در این فصل (شکوفه های دیدنی و جذاب و جشنواره های گل) اشاره شده است. دوربین خود را برداشته و یک بهار اسپانیایی را تجربه کنید!

پوششی مملو از رنگ سفید و صورتی در مایورکا

معمولاً در اواخر ژانویه، باغ های بادام این جزیره باله آریک مدیترانه ای گل کرده و ظاهر آنها تغییر می کند. در حقیقت، بسیاری از نقاشان و عکاسان در این زمان از سال به مایورکا آمده تا لحظه ای که به نظر می رسد جزیره پوشیده از برف است را ثبت نمایند.

تجدا و جشنواره شکوفه بادام آن در گرن کاناریا

این دهکده در جزیره گرن کاناریا یکی از مهمترین جشن های خود را در ماه فوریه، زمانی که درختان بادام آن شکوفه می کنند، برگزار می کند. این جشنواره یکی از قدیمی ترین جشنواره ها در جزایر قناری است که در آن علاوه بر گل ها، می توانید از غرفه های فروش صنایع دستی لذت برده و به موسیقی سنتی محلی گوش دهید. راستی، آیا می دانید که تجدا یکی از روستاهای زیبا در اسپانیا است؟ 

کوئینتا دلوس مولینوس، در مرکز مادرید

این نمایش خاص و غیرمعمولی است که هر ساله در پارک مرکزی مادرید ، کوئینتا دلوس مولینوس (ایستگاه مترو Suanzes و مسیرهای اتوبوس 7، 104 و 105) برگزار می شود. بین ماه های فوریه تا مارس، درختان بادام “از خواب بیدار شده و نظر عکاسان طبیعت شهری را به خود جلب می کنند.  

سیهزا رنگارنگ، در منطقه مورسیا

 مردم مورسیا به درختان میوه باغ سیهزا، به ویژه میلیون ها درخت هلو که شکوفه کرده، رنگین کمان روی زمین می گویند. در طول ماه مارس، انواع تورها و فعالیت ها از قطارهای توریستی گرفته تا تورهای 4×4، بالن سواری، اسب سواری، دره نوردی، مسابقات عکاسی، کنسرت ها و منوهای ویژه برای بزرگداشت این لحظه برگزار می شود.

فصل گلدهی در دره Caderechas، بورگوس

دره ای سفید و مملو از رایحه و طعم میوه  های خاص و محلی: سیب رینتا و گیلاس. ماه آوریل با دمای ملایم و گلدهی بیشتر باغ ها، ممکن است بهترین ماه برای لذت بردن از منظره باشد. دره Caderechas فقط یک ساعت با بورگوس فاصله داشته و در حدود 70 کیلومتری آن قرار دارد.

درختان گیلاس در سرزمین زیتون، Jaén

در میان باغ های زیتون، در رشته کوه Sierra Mágina در Jaén، می توانید در ماه های مارس و آوریل شکوفه های درختان گیلاس را مشاهده کنید. شکوفه های سفید دره هایی را می پوشانند که هنوز هم در امتداد قله های آنها برف دیده می شود. بزرگترین گروه درختان گیلاس در شهر تورس قرار دارند.

بیش از یک و نیم میلیون درخت گیلاس در جرته (کاسرس)

از اواخر ماه مارس تا نیمه اول آوریل، درختان گیلاس دره جرته در کاسرس (Extremadura) یکی از معروف ترین فصول گلدهی در اسپانیا را نشان می دهند. بهترین راه برای لذت بردن از این منطقه، برگزاری تور اتومبیلرانی و بازدید از روستاهای این دره، مانند Piornal ، Casas del Castañar ، El Torno و Rebollar است. همچنین یک جشنواره شکوفه های گیلاس با فعالیت های فراوانی دیگری از جمله بازار فروش غذاهای محلی، نمایش های شکار با شاهین، تورهای راهنما، پیاده روی، نمایشنامه های افسانه های محلی و موارد دیگر برگزار می شود.

رایحه سیب در منطقه Cider، استوریاس

شش روستا در استوریاس – Bimenes ، Cabranes ، Colunga ، Nava ، Sariegu و Villaviciosa – به عنوان “منطقه Cider” شناخته می شوند. همچنین اگر در اواخر آوریل و اوایل ماه مه از این منطقه بازدید کنید می توانید علاوه بر نوشیدن شراب های سیب سنتی، هفته شکوفه سیب را دیده و در باغ قدم بزنید، در دریایی از گل های سفید سلفی بگیرید، روش خاص ریختن شراب سیب را یاد گرفته و از منوهای ویژه به همین مناسبت لذت ببرید.

روز شکوفه آلو در نالدا، لاریوخا

در اولین یکشنبه ماه آوریل، بیشتر درختان میوه دره Iregua ، به ویژه درختان آلو، شکوفه می دهند. روستای نالدا آن را با غذاهای مخصوص غذاهای سنتی مانند migas de pastor (گوشت بره با آرد سوخاری) و گوشت های کباب شده، و همچنین بازارهای خیابانی و تورهای گردشگری جشن می گیرد. از این فرصت استفاده کرده و به نقطه دید قلعه نالدا صعود کنید و دره پر از گلی که در زیر پای شما پهن شده است را ببینید.

مزارع شقایق قرمز در تولدو

گل های ظریف، زیبا و با رنگ قرمز درخشان که در ماه آوریل و مه مناطق عظیمی را پوشش می دهند. شقایق قرمز در سراسر اسپانیا به ویژه در مناطقی مانند تولدو رایج است. برای گرفتن عکس های نفس گیر و جذاب به مناطق اطراف قلعه های Montalbán یا Polán بروید.

حیاط های کوردوبا در بهترین حالت

در دو هفته اول ماه مه، شهر کوردوبا جشنواره ای را ترتیب می دهد تا بدینوسیله با حیاط های پر از گل و گیاهان و گلدان جشن بگیرد. این جشن سنتی که اکنون در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو قرار دارد، خیابان ها را مملو از افراد شاد و بوی شگفت انگیز شکوفه پرتقال می کند.

گل ها در خیرونا به یک اثر هنری تبدیل می شوند.

گل های شهر خیرونا در ماه مه به روش منحصر به فردی شکوفا می شوند. میادین، باغ ها، حیاط ها و بناهای تاریخی آن به محلی برای ترکیب خلاقانه گل ها تبدیل می شود. این جشنواره Temps de Flors نام دارد.

بهار زرد در سیرا دگردوس ، آویلا

در اواخر ماه مه و ژوئن، پارک سیرا دگریدوس با جاروی گلدهی به طلا تبدیل می شود. گلها کل پارک را پوشانده اند، به طوریکه بیش از 60 نقطه دید جذاب و دیدنی در این دریای زرد پیدا خواهید کرد. روستاهای منطقه جشن جاروی شکوفه ها را با تورهای راهنما، چشیدن غذاهای محلی و بازدید از چشمه های آبگرم جشن می گیرند.

اولین گل های آفتابگردان در لا بوربا، بورگوس

گلهای آفتابگردان در تابستان شکوفا می شوند، اما در منطقه La Bureba (شمال شرقی بورگوس، در Castilla y Leon) می توان آنها را در پایان بهار دید. هنگام رانندگی در منطقه می توانید از مزارع گل آفتابگردان لذت ببرید، اما اگر وقت دارید، در یکی از آنها را قدم زده و ببینید که چگونه آنها در طول روز به طرف خورشید می چرخند.

مزارع اسطوخودوس، موسیقی و هنر در بریوهگا، گوادالاخارا

تصور کنید: مزارع بنفش وسیع با کیلومترها گل اسطوخودوس، هوای مملو از عطر و بوی آنها و کنسرت های فضای باز … این جشنواره اسطوخودوس Brihuega است که هر ساله در ماه ژوئیه – هنگامی که گل ها در اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه شکوفا می شوند- در روستای گوادالاخارا (Castilla – La Mancha) برگزار می شود.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spain Reference
All About Spain