Spain Reference

خانه - درباره اسپانیا - جشنواره آردی شدگان

در این شهر آرد و تخم مرغ، سلاح های جنگی هستند!

این سنت 200 ساله در اسپانیا، بهترین جشنواره جنگ با استفاده از خوراکی ها، در نوع خود است.

هر ساله در 28 دسامبر، شهر کوچک ایبی (Ibi) در اسپانیا با آرد، تخم مرغ و ترقه ها منفجر می شود!

جشنواره معروف به آردی شدگان (Els Enfarinats)، یک سنت 200 ساله است که در دسامبر به مناسبت گرامیداشت داستان پادشاه هرود و قتل عام بی گناهان که در انجیل آمده است، جشن گرفته می شود. اصطلاح (Els Enfarinats) به زبان والنسیایی به معنی “آردی شدگان” است و دلیل خوبی هم دارد.

عکاسی به نام آنتونیو جیبوتا (Antonio Gibotta) در تلاش برای یافتن جشنواره های ناشناخته در سراسر جهان به اسپانیا رفت تا این جشنواره بی نظیر را به تصویر بکشد. وی صحنه ای را توصیف می کند که در آن حدود 30 نفر از مردم محلی و گردشگران در لباس های نظامی نمایش یک کودتای غیرواقعی را اجرا می کنند.

جیبوتا توضیح می دهد که در این جنگ فرضی دو جبهه وجود دارد. افرادی با نام آردی شدگان که در طول روز در شهر قوانین جدید و مضحک وضع و اجرا می کنند و گروه دیگری به نام مخالفین (La Oposicio) که به گونه ای نقش پلیس را ایفا می کنند و می خواهند نظم را برقرار سازند.

آردی شدگان حتی از کسانی که قوانین جدید آنها را نقض کنند جریمه هم می گیرند اما در پایان این جشنواره پول های جمع شده به خیریه اهدا می شوند.

شرکت کنندگان که همه مرد هستند ساعت ها به بازی و اجرای صحنه های ساختگی از سرنگونی در سطح شهر می پردازند که سرانجام با یک نبرد بزرگ به پایان می رسد. در نبرد نهایی آنها با آرد، تخم مرغ و ترقه به یکدیگر حمله می کنند.

در پایان روز، هنگامی که مبارزه به اتمام رسید، پاکسازی اساسی آغاز می شود.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spain Reference
All About Spain