Spain Reference

خانه - درباره اسپانیا - پیاده‌رویی در دنیای هنر و ادبیات

بیست و چهار ساعت: پیاده‌رویی در دنیای هنر و ادبیات
در دل جنوب اسپانیا، در منطقه‌ای با نام آندالوسیا، شهری جذاب به نام سویل واقع شده است که هنر و تاریخ در آغوش خود گرفته و به تدریج با تاریخ و زیبایی آن جاودانه شده است. این شهر برای همیشه به عنوان مکانی معتبر و ویژه‌ در دل ادبیات و هنر در خاطره مردان و زنانی چون میگل د سروانتس و فرانسیسکو د کوئودو باقی مانده است.

نمای هوایی کلیسای جامع سویل از برج خرالدا .

در سال ۱۹۳۵، شهر سویل افتخار میزبانی از بزرگانی همچون آنتونیو ماچادو، لوئیس سرندا، و فدریکو گارسیا لورکا را نیز داشته است. خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر، به روایت تئوفیل گوتیه پس از اقامت در خیابان سیرپس در سال ۱۸۴۰، همیشه زنده و شاد بوده‌اند. گوتیه می‌نویسد: “شهری بزرگ، پراکنده، مدرن، شاد، خندان و سرزنده است. بی‌توجه به دیروز و کم‌تر از فردا؛ او فقط زندگی در حال است و دیگر هیچ.

ساعت۰۰: ۹ صبح در پارک ماریا لویسا

در طول دوران کشف آمریکا، شهر سویل به عنوان پایتخت اقتصادی و سیاسی جهان شناخته می‌شد. این شهر جهانی با نمایشگاه ایبرو-آمریکا در سال ۱۹۲۹ معروف شد، که توجه کشورهای اسپانیا و آمریکای لاتین، ایالات متحده، پرتغال و برزیل را جلب کرد. در این نمایشگاه ۱۱۷ ساختمان ساخته شد و ۲۵ ساختمان آن امروز به عنوان موسسات سیاسی یا دانشگاهی، مراکز رقص و کنسول گری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 مشهورترین میدان شهر، پلازا د اسپانا، نیز در اینجا ساخته شد که ۴۸ مجسمه نیم تنه شخصیت‌های بزرگ تاریخ اسپانیا را در برمی‌گیرد. پلاک یادبودی برای گوستاو آدولفو بکه، شاعر و اسطوره مشهور، در خیابان باراخاس شماره ۲۸ وجود دارد.

پلازا د اسپینا در داخل پارک سویل ماریا لویزا.

ساعت ۱۰ صبح: آرشیو عمومی هند

یک پیاده‌روی کوتاه به آرشیو عمومی هند، که در قرن هفدهم تأسیس شد، آغاز کننده بازدید از مکان‌های تاریخی است. در این ساختمان در زمان سلطنت فیلیپ دوم، بازاری برای بازرگانان بود و به آرشیو عمومی در دوره فرانسیسکو چارلز سوم تبدیل شد. آرشیو عمومی هند اسناد مربوط به دارایی‌های خارجی اسپانیا از قرن‌های ۱۵ تا ۱۹ را نگهداری می‌کند. اینجا می‌توانید آثار آبراهام زاکوتو که در تعیین عرض‌های جغرافیایی به دریانوردان کمک کرد را مشاهده کنید. این همان نسخه‌ای است که کریستف کلمب با او مشورت کرد. آرشیو شهرداری نیز در نزدیکی آرشیو عمومی واقع شده است و اسنادی از قرن سیزدهم را که به زمانی که شهر به پادشاهی کاستیل ضمیمه شد برای نگهداری دارد. کتابخانه فصل کلمبینا، تأسیس شده در سال ۱۵۳۹ توسط هرناندو کولون، پسر کاشف کریستف کلمب در پاتیو د لوس نارانجوس کلیسای جامع و محلی که تاریخ محلی و جهانی را بازنگری می‌کند.

داخل آرشیو عمومی هند، در سویل.

ساعت ۱۱:۰۰ صبح: موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا (موزه زیبایی) که در سپتامبر ۱۸۳۵ در داخل صومعه‌ای قدیمی از قرن هفدهم تأسیس شد، جواهری با اسناد تاریخی و آثار هنری ارزشمند است. این موزه به دلیل ساختار با ابهت و مجموعه‌ای از هنر قرون وسطایی و باروک، از جمله مجسمه‌ها و مناظر و نقاشی‌های قرن نوزدهم، به عنوان یکی از جذاب‌ترین موزه‌های اسپانیا شناخته می‌شود. در اینجا می‌توانید شاهکارهایی مانند پرتره‌های آل گرکو و ولاسکوئز را مشاهده کنید. همچنین باید به یکی از مهم‌ترین آثار هنری تاریخ اسپانیا، نمایشگاه قدیمی کاپوسین که توسط موریلو نقاشی شده است، اشاره کرد.

آثار بارتولوم استبان موریلو در موزه هنرهای زیبای سویل.

ساعت 2:00 بعد از ظهر نهار و سنت اندلس

از موزه هنرهای زیبا می‌توان به سمت خیابانی به نام “آسترز” در محله سانتاکروز سویل رفت. در شماره شش این خیابان، پلاکی به یاد شاعر و منتقد ادبی لوئیس سرندا اختصاص داده شده است. او در دهه ۱۹۲۰ در این محله زندگی می‌کرد و در کتاب اوکنوس (۱۹۴۲) درباره آن نوشته است. برای نهار، دو مکان بسیار پیشنهاد شده وجود دارد:

1. کازا روبلس (Calle Álvarez Quintero, 58) که از سال ۱۹۵۴ به غذاهای اندلسی معروف است و یکی از بزرگترین فهرست‌های شراب در شهر را داراست.

2. دونالد (Calle Canalejas, 3) که در سال ۱۹۷۳ تأسیس شد و به خاطر آماده‌سازی بهترین انسلادیا روسا (مشابه سالاد الویه) در اسپانیا شناخته می‌شود.

همچنین می‌توانید به رستوران معروف سان فرناندو، که در داخل هتل آلفونسو سیزدهم واقع شده است، سر زد که در تهیه غذاهای لذیذ مانند ماهی تن آلمادرابا با گیاهان مدیترانه‌ای، گوشت بره با پوسته گیاهی و خاویار بادمجان متخصص است.

ساعت 4:00 بعد از ظهر: خاطرات پاسیو “ماچادیان”

پس از نهار، بهترین مکان برای بازدید ماچادیان نقطه مهم دیگری در سویل است: “پالاسیو د لاس دوناس” (کاخ لا دوناس)، جایی که شاعر مشهور آنتونیو ماچادو در سال ۱۸۷۵ متولد شد. این کاخ در قرن های ۱۵ و ۱۶ ساخته شده و در ابتدا یک صومعه بود. این مکان به خاطر حیاط‌ها و باغ‌های زیبایی شناخته می‌شود که توسط باغبانان کازا د آلبا (کاخ آلبا) نگهداری می‌شوند و در آن‌ها می‌توانید گیاهانی چون بوگاینویلا، یاسمن، بیگنیا، پلمباگوس، ویستریا و هیبیسکوس را ببینید.

کاخ دوئم، ملک خاندان آلبا، در سوییل

ساعت 6:00 بعد از ظهر: دانشگاه باستان و فرهنگ مدرن

یک ترکیب فوق‌العاده از تاریخ، معماری و ادبیات را می‌توانید در دانشگاه سویل پیدا کنید. این دانشگاه در قرن ۱۸ میلادی تأسیس شد و در اوایل افتتاح، به عنوان مقر اولین کارخانه تنباکو در اروپا شناخته می‌شد. محوطه‌ای بزرگ با یک درگاه باروک که دو حیاط مرکزی، یک تالار و یک کلیسای کوچک را شامل می‌شود.

در داخل مرکز ابتکارات فرهنگی (CICUS) واقع شده است که طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مرتبط با ادبیات، نمایشگاه‌های هنری، تئاتر، موسیقی و اجراهای سمعی-بصری ارائه می‌دهد. این مؤسسه در کنار آتنئو دو سویا در سال ۱۸۸۷ تأسیس شده است به منظور ترویج اندیشه و آوانگارد ادبی. از زمان تأسیس تاکنون، از طریق رویدادهای متعدد از جمله کنفرانس‌ها، میزگردها، و ارائه کتاب‌ها، فعالیت‌های بی‌وقفه خود را ادامه داده و نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایفا کرده است.

ساعت 20:00 شام بخورید و مانند پادشاهان بخوابید

در نزدیکی دانشگاه، یکی از لوکس‌ترین و تاریخی‌ترین هتل‌های اروپا واقع شده است. هتل آلفونسو سیزدهم که توسط معمار خوزه اسپیو مونوز طراحی شده، به عنوان مکان اقامت بزرگان بین‌المللی شناخته می‌شود و از نمایشگاه ۱۹۲۹ بازدید کردند. ایده پادشاه در ایجاد یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های اقامت در تمام دنیا بود. این هتل-موزه ظرافت فوق‌العاده‌ای از گذشته خود را حفظ کرده است. از تورهایی برای آشنایی عمیق‌تر با هتل گرفته تا وجود موزه‌ای کوچک در داخل هتل. هتل دارای ۱۴۸ اتاق است، از جمله ۲۲ سوئیت و اتاق‌های ضیافت که افراد مشهور بسیاری از دنیای سیاست و سرگرمی در آن اقامت داشته‌اند. این هتل در محل تصویربرداری برخی از فیلم‌های معروف مانند “لارنس عربستان” و مجموعه تلویزیونی “بازی تاج و تخت” بوده است.

بیشتر از اقامت در چنین مکانی، لذت بردن از بار شگفت‌انگیز آمریکایی برتر که توسط کارلو سافردینی اداره می‌شود، بی‌نظیر است. با دکوراسیونی زیبا و یک میله ۱۰ متری که مستقیماً از یک فیلم کلاسیک به نظر می‌رسد، شما می‌توانید در مقابل تصاویر افراد معروفی که اینجا اقامت داشته‌اند، از مختلف‌ترین کوکتل‌ها لذت ببرید. و بالاخره، چه چیزی بهتر از شام در تراس رستوران آنا (احترام به ملکه ویکتوریا یوجینیا جولیا دو باتنبرگ) که با تاس‌های کلاسیک و سوسیس‌های ایبریایی به عنوان مرکز غذاهای آن شناخته می‌شود، و از مشهورترین مناظر شهر، از جمله گوتیه، لذت ببرید. سویل تا به حال نابود نشده و همچنان می‌تواند بی‌مثال باشد.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spain Reference
All About Spain