Spain Reference

خانه - درباره اسپانیا - یک منطقه خرید عالی

بهتر است تا در هنگام بازدید از مادرید اندکی از وقت خود را صرف خرید کنید، زیرا گزینه های زیادی برای خرید وجود دارد. ما راجع به بهترین مکان های خرید و اینکه در هر منطقه از شهر چه نوع مغازه هایی وجود دارند، به شما اطلاعاتی خواهیم داد. یکی از نقاط قوت پایتخت این است که این شهر دارای مناطقی است که محصولات بسیار متفاوتی را ارائه می دهند، بنابراین چه به دنبال مارک های به نام، ترندهای جایگزین یا بازارهای تاریخی باشید، آنها را در مادرید خواهید یافت.

یک منطقه خرید عالی

گشت و گذار سنتی در مغازه ها دقیقاً از مرکز شهر و به طور دقیق تر، در Calle Preciados، کنار میدان Puerta del Sol آغاز می شود. قدم زدن در این مکان یک تجربه واقعی است که در آن صدها انسان را می بینید که را در این خیابان شلوغ و منحصر به فرد مشغول خرید هستند.  

Calle Preciados به Plaza Callao منتهی می شود که به همان اندازه شلوغ بوده و در کنار Gran Vía، معروف ترین خیابان مادرید قرار دارد و به نظر می رسد که همیشه پر جنب و جوش می باشد. همه فروشگاه های زنجیره ای بزرگ برای داشتن ویترین در خیبان به رقابت می پردازند و تمام افراو بومی مادرید و همه توریست ها به طور قطع حداقل یک بار از Gran Vía بازدید کرده اند. و زندگی در اینجا چنان جریان دارد که همیشه بین مغازه ها، یک رستوران یا یک بار روی پشت بام با چشم اندازهای زیبا خواهید دید که می توانید در آن استراحت کنید. گویی مادرید بدون Gran Vía نمادین خود یک چیزی کم دارد.

همچنین، با وجود چنین مکان عالی برای گردشگران و آزادی کامل در طول ساعات کاری، در این منطقه بیشتر مغازه ها تا ساعت 10 شب باز هستند.

مناطق پیشتاز

در فاصله دورتر از مسیر تجاری مرکزی ، مناطق دیگری نیز وجود دارند که نوآوری و مد روز را انتخاب می کنند. اگر به دنبال طراحان جدید با فروشگاه های استودیو، اکسسوری های غیرمعمول، فروشگاه های منحصر به فرد طراحی داخلی، اتاق های تتو، فروشگاه های کمدی، کافه های جذاب و فروشگاه های تخصصی کتاب هستید،  پیشنهاد من به شما منطقه خرید Chueca-Malasaña-Fuencarral است. برای قدم زدن و پیاده روی به Calle Pelayo با سالن های زیبایی فراوان، خیابان Fuencarral با فروشگاه های مواد غذایی San Ildefonso یا منطقه Triángulo de Ballesta (Triball) واقع در بین میدان Soledad Torres Acosta (معروف به Plaza de la) و خیابان هایBallesta ، Desengaño ، Corredera Baja de San Pablo ، Barco و Valverde (مناسب برای یافتن لباس های قدیمی) بروید.

خواهید دید که این خیابان‌ها زیبایی‌شناسی قدیم را با مدرن‌ترین سبک‌ها ترکیب می‌کنند که از همه آنها استقبال می شود. اینجا هیچ نشانی از عرف و رسم نیست.

گشت و گذار در مغازه های لوکس

فروشگاه های منحصر بفرد مادرید در کدام منطقه قرار دارند؟ عمدتا در منطقه سالامانکا و در ناحیه ای معروف به “مایل طلایی”متمرکز شده اند. برخی از خیابان های جذاب برای خرید شاملSerrano ، Ortega y Gasset ، Jorge Juan و کوچه باریک Lagasca و Claudio Coello می شود. قدم زدن در اطراف این منطقه لذت بخش است زیرا ساختمان های با شکوهی دارد که شرکت های مشهور جهانی، بوتیک های کوچک جذاب در حیاط های داخلی، جواهری های معتبر، فروشگاه های کیف و کفش های دست دوز، بهترین فروشگاه های شراب شهر، و غیره در آن قرار دارند. در این منطقه خدمات شخصی خریداران نیز وجود دارد که می توانند با توجه به سلیقه تان به شما مشاوره داده و در کشف ترندهای جدید به شما کمک کنند.

منطقه دیگری که در بین افراد به روز و شیک محبوب است، چه نام دارد؟ این منطقه در محله Las Saleas، در خیابان هایی مانند Calle Barquillo ، Argensola ، Orellana و Fernando VI قرار دارد. معتبرترین طراحان جوان آثار خود را در اینجا می فروشند. گل فروشی هایی وجود دارند که با گلهای تازه توجه مردم را به خود جلب نموده و تعداد زیادی فروشگاه های مفهومی نیز وجود دارند که می توانید از لوازم جانبی و زیور آلات نفیس گرفته تا هر نوع وسایل دیگری را در آن پیدا کنید. در اولین شنبه هر ماه، فروشندگان دهکده Salesas را تشکیل داده و محصولات خود را برای نمایش به خیابان می آورند. همچنین فعالیت هایی برای همه خانواده وجود دارد.

صبح یکشنبه در بازار خیابان El Rastro

اهالی مادرید در روز یکشنبه، برای صرف صبحانه به بازار خیابان El Rastro (در منطقه Embajadores) رفته و  سپس برای خرید به منطقه La Latina می روند. El Rastro در واقع یک بازار خیابانی عظیم با صدها غرفه است که بهشت افراد علاقمند به عتیقه جات (جهت تزئین محیط داخلی خانه) محسوب می شود. آیا می دانید که بر اساس برخی نشانه، این بازار قبلاً در قرن هجدهم نیز وجود داشته است؟ با قدم زدن در خیابان Calle Ribera de Curtidores و کوچه پس کوچه های اطراف خود غرق کتاب های عتیقه، لباس های دست دوم و شخصیت های اصیل مادرید مانند “chulapo” با لباس های سنتی، وافل فروشی ها … شده و زمان را از دست می دهید. رفتن به بازار خیابان El Rastro در مادرید یک تجربه واقعی است. توجه داشته باشید که روز یکشنبه فروشندگان بازار در ساعت 3 بعد از ظهر اجناس خود را جمع می کنند، بنابراین شما باید در صبح بیشترین استفاده را از این بازار ببرید.  

میدان Plaza Mayor و مغازه های صد ساله

اگر از مادرید دیدن کنید، مطمئناً جذب مغازه های کوچکی خواهید شد که به نظر می رسد با وجود نزدیکی به ساختمانهای چشمگیر و جدید مدرن ترین برندها، در گذشته جا مانده اند. این شهر تعداد زیادی مغازه قدیمی دارد که قدمت آنها به قرن نوزدهم باز می گردد و هنوز هم پابرجا بوده و از روش های صنعتگری و تاریخی که باید حفظ شود، دفاع می کنند. شما آنها را به ویژه در اطراف میدان Plaza Mayor و خیابان های اطراف مانند Calle Arenal ، Carretas و Mayor خواهید دید. تابلوها و ویترین آنها بسیار جالب است و صنف های مختلفی از عطاری ها گرفته تا مغازه های فروش شال، کلاه و روپوش پیدا خواهید کرد.

در منطقه ای که به Barrio de Las Letras معروف است (نام خود را از شخصیت های ادبی مانند میگل دو سروانت ، Quevedo و Gongora که در اینجا زندگی می کردند، گرفته است)، نمونه هایی از این مغازه های سنتی نیز وجود دارد. علاوه بر این، در اولین شنبه ماه، فروشندگان بازار Ranas را با تخفیف، منوهای ویژه و فعالیت هایی که در کنار خیابان انجام می شود، تشکیل می دهند.

از بازاری به بازار دیگر

Talking of markets, it is becoming increasingly fashionable to sample gourmet products at food markets, or buy them to eat at home. آیا می دانید که در مادرید چندین بازار refurbished gourmet وجود دارد که به شما امکان انجام این کار را می دهد؟ به عنوان مثال، بازار سن میگوئل در 1916 افتتاح شده و امروزه پر از غرفه های اغذیه فروشی است که هنوز هم یکی از بهترین نمونه های معماری آهن در شهر محسوب می شود. فهرست این نوع بازارها روز به روز طولانی تر می شود.

علاوه بر غذاهای خوب، بازارهای کهنه فروشی (سمساری) نیز در تاریخ های خاصی در مادرید برگزار می شوند که در آن می توانید از مبلمان طراح گرفته تا جواهرات بی نظیر، غذاهای ارگانیک، لباس دست دوم، ضبط صوت و غیره را پیدا کنید. آنها معمولاً در مکان های منحصر به فرد، مانند ایستگاه راه آهن قدیمی در Delicias برگزار می شوند. به همه گزینه ها نگاه کنید.

گزینه های دیگر

اگر به دنبال سوغاتی های مادرید هستید، مغازه های خرید هدیه را در سراسر مرکز شهر خواهید یافت. حتی یک فروشگاه رسمی در دفتر گردشگری واقع در میدان Plaza Mayor نیز وجود دارد.

علاوه بر سوغاتی های معمولی، می توانید موارد بی نظیری مانند کارت پستال های تولید شده توسط طراحان، نقشه های مصور، لیکورهای صنایع دستی، آب نبات های بنفشه و غیره را نیز تهیه کنید. با قدم زدن در منطقه Puerta del Sol  و Plaza Mayor در خیابان هایی مانند  Corredera Baja de San Pablo، مدرن ترین فروشگاه های مفهومی و هیدن مانند گالری های فروش مبلمان را پیدا خواهید کرد، همچنین می توانید در آنجا نوشیدنی و غذا بخورید. شما همچنین می توانید وسایل زیبایی را در گالری های هنری خیابان هایی مانند Calle Doctor Fourquet (در Lavapiés) و مغازه های موزه، مانند فروشگاه های موزه های پرادو، Thyssen و Reina Sofía پیدا کنید.  

مناطق خرید مهم در مادرید مانند Paseo de la Castellana و منطقه مالی Azca را هرپز فراموش نکنید، زیرا بزرگترین فروشگاههای شاخص به عنوان مثال Zara (مشهورترین مارک اسپانیایی در سراسر جهان) را می توان در آنها پیدا کرد.

آیا دوست دارید از یک مرکز خرید بازدید کنید؟ با وجود برخی از فروشگاه های مرکزی، بیشتر این موارد در حومه شهر واقع شده اند و می توانند گزینه خوبی برای گذراندن روز همراه با خانواده باشند.

یک نکته

هنگام خرید در مادرید، به یاد داشته باشید که اگر خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنید، می توانید با استفاده از فرم الکترونیکی بدون مالیات DIVA تقاضای کسر مالیات کنید.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spain Reference
All About Spain