Spain Reference

خانه - مهاجرت - خرید ملک - آرزوی داشتن خانه در مدیترانه را دارید؟ اینجا تمام مواردی است که باید بدانید

در اینجا تمام اطلاعاتی که برای تحقق رویای مالکیت یک ملک در مدیترانه مورد نیاز است، آورده شده است

احتمالا این عنوان را مشاهده کرده­اید: با قیمت اسپرسو در میلان، می­توانید یک خانه در سیسیل خریداری کنید. اما طرح خانه یک یورویی که بسیار تبلیغ می­شود فقط خرید یک ملک در ایتالیا نیست، بلکه پیش پرداخت یک رویا است.

صاحبان احتمالی­، مجذوب تخیل تابیدن نور خورشید از بین کرکره­های چوبی، قدم زدن در خیابان­های سنگفرش شده­ی قدیمی به همراه صدای ناقوس­های­کلیسا، زندگی آرام، طلوع صبح در مدیترانه؛ و گذراندن عصرهای دل انگیز در بالکن­های مشرف به درخت­های  Nero d’Avolaچند صد ساله، می­باشند. بله، ممکن است خانه روستایی به کار زیادی احتیاج داشته باشد، اما برای رنگ آمیزی سقف مجبور نیستید میکل آنژ باشید، درست است؟

همه­گیر شدن بیماری کرونا اجازه می­دهد بسیاری از ما به صورت دور کاری فعالیت کنیم، خرید یک اقامتگاه خارجی برای ساعات کاری اکنون می­تواند یک واقعیت باشد. در اینجا همه چیزهایی که باید درباره خرید خانه در اطراف مدیترانه بدانید، آورده شده است.

یک ملک سنگی قرون وسطایی را در ایتالیا مشاهده می­کنید  © سیمونا بوتون / شاتر استوک

خرید ملک در ایتالیا

چه چیزی برای فروش وجود دارد؟

در برخی از دهکده­های کوچک سیسیلی و ساردین، جایی که نسل­های جوان آن، به دنبال ثروت به شهرها رفته­اند، هنوز هم خانه­های ویران شده­ی رنگ عسلی برای فروش با هزینه اسمی 1 یورو وجود دارد. با این حال، محبوب­ترین مناطق روستایی برای خرید خانه در توسکانی و مارکه است (از 150،000 یورو برای یک خانه 3 خوابه ؛ تا بالای 335،000 یورو برای جایی که تکمیل شده است)، که در آن خانه­های روستایی متروکه، که غالباً با مه صبحگاهی پوشانده می­شوند، برای فروش گذاشته می­شوند.

Abruzzo که به دریای آدریاتیک منتهی می­شود، نمای زیبای روستایی دارد و قیمت خانه­های آن نصف است. خانه­های دو طبقه شهری که نیاز به رنگ دارند از 16000 یورو شروع می­شود، و خانه­های روستایی سنگی با مشخصات عالی از 100000 یورو به بالا هستند. در حوالی دریاچه کومو، قیمت­ها می­تواند بسیار بالا باشد، اما اگر به داخل شهر بروید، باز هم می­توانید از حدود 95000 یورو خانه یک خوابه پیدا کنید.

توسکانی در میان کسانی که به دنبال خانه­های روستایی هستند محبوب است© Janoka82 / گتی ایماژ

چگونه انجامش بدهیم؟

بنگاه املاک برای خریدار و فروشنده مستقل عمل خواهد کرد. ممکن است خریدار برای تأمین پیشنهاد شما مجبور باشد مبلغی را به عنوان Proposta d’aquisto (پیشنهاد خریدار)، چک بانکی، پرداخت کند. وام­های بانکی برای افراد غیر ایتالیایی در دسترس است، اما حداکثر 80 درصد از قیمت خرید را پوشش می­دهد.

سپس به یک وکیل برای تهیه Compromesso (توافق اولیه) و همچنین سپرده 20-30٪ از قیمت خرید نیاز دارید. وکیل شما، جستجو برای ملک را به عهده می­گیرد و به شما کمک می­کند شماره کد مالیاتی ایتالیا را بدست آورید، که برای امضای Rogito Notarile (قرارداد نهایی) به آن نیاز خواهید داشت. قبل از معامله، باید هزینه آژانس املاک، دفتر اسناد رسمی، مالیات IVA و تمبر مالیاتی را پرداخت کنید. کل این مبالغ معمولاً در حدود 10٪ قیمت ملک است.

برخی از املاک در ریویرای فرانسه دارای برچسب قیمت بسیار بالایی هستند © Sabine Klein /

خرید ملک در فرانسه

چه چیزی برای فروش وجود دارد؟

خیلی ساده، همه چیز. از خانه­های روستایی با باغ­های انگور شامپاین و خانه­های بزرگ که در انتظار شاهزاده یا شاهزاده خانم جذاب است، تا لژهای اسکی آلپ و خانه­های نیمه چوبی عجیب و غریب که الهام گرفته از زیبایی دیزنی هستند، فرانسه همه چیز دارد، برچسب­های قیمت ریویرا فرانسه آنقدر ناپسند است که تولید ناخالص داخلی برخی از ایالت­ها را تحت الشعاع قرار می­دهد.

در حالی که قیمت­ها در مناطق مختلف نوسان دارند، متوسط قیمت املاک روستایی حدود 170،000 یورو است. البته خرید ارزان نیز وجود دارد. به عنوان مثال، در شهرستانCreuse ، یک ساختمان نگه­داری گندم قیمت متوسط آن 59700 یورو است، و با کمتر از 15000 یورو می­توانید دو انبار به اضافه زمین تهیه کنید. در شهر آفتابی Alpes-Maritimes، که شامل کن و نیس است، قیمت متوسط کمی بیش از 435،000 یورو است. در حالی که جزیره Île-de-Ré  دارای آپارتمان­های 3 خوابه 175،000 یورویی می­باشد.

یک دوره وقفه 10 روزه بعد از خرید ملک در فرانسه وجود دارد.

چگونه انجامش بدهیم

هنگامی که پیشنهاد شما پذیرفته شد، شما باید Compromis de Vente (قرارداد فروش) را امضا کنید که توسط یک notaire،(یک متخصص حقوقی که برای دولت کار می­کند)، تنظیم شده است. پس از آن خریداران قبل از پرداخت سپرده (معمولاً 10٪) به دفتر اسناد رسمی در صورت تمایل به ادامه کار ، یک دوره 10 روزه فرصت دارند که می­توانند از فروش خارج شوند.

حدود سه ماه بعد خریدار Acte de Vente (سند فروش) را در دفتر اسناد رسمی امضا می­کند تا خرید را کامل کند. وام­ها به طور كلی تا 80٪ از قیمت ملک برای ساكنان اتحادیه اروپا و 50٪ برای ساکنین خارج از اتحادیه اروپا، در دسترس است..

اسپانیا یک مکان برتر برای مالکیت خانه دوم است.

خرید ملک در اسپانیا

چه چیزی برای فروش وجود دارد؟

سواحل اسپانیا که با ماسه­های طلایی و آب­های فیروزه­ای، مانند یک جواهر می­درخشد، خریداران را به اسپانیا می­کشاند. جزایر بالئاری در مورد خانه­های تعطیلات در بالاترین سطح است-  به لطف برخی از ویلاهای منحصر به فرد، قیمت­های متوسط بسیار بالا است:: Formentera (2،000،000 € به بالا) ایبیزا (1،630،278 یورو) مایورکا (1،592،836 یورو) منورکا (314903 یورو).

طبیعتاً قیمت­ها در جاهای پر جمعیت افت می­کند و آپارتمان­های دارای امکانات مشترک نیز هزینه کمتری دارند. اما این جزایر آپارتمان­های مناسب از 135،000 یورو نیز، بسیار دارند. سرمایه­گذاران املاک، بازار بارسلونا را تسخیر کرده­اند (متوسط شهر 443255 یورو) ، اما در امتداد کاستا براوا، خط ساحلی روستاهای ماهیگیری و امتداد بزرگراه­های ماسه کهربایی، گزینه­های مقرون به صرفه­تری را می­یابید. سه خوابه قدیمی از 110،000 یورو و آپارتمان­های دو خوابه با استخر مشترک از 130،000 یورو شروع می­شوند.

در اسپانیا ، سپرده باید با پذیرش پیشنهاد پرداخت شود.

چگونه انجامش بدهیم

پس از پذیرش پیشنهاد درمورد یک ملک، خریدار باید ودیعه (معمولاً 10٪) را پرداخت کند و یک Contrato Privado de Compravento (قرارداد اولیه) امضا کند. خریداران همچنین به Número de Identificación de Extranjero (شماره شناسایی خارجی) احتیاج دارند که از سفارت اسپانیا یا مراکز پلیس خاص در اسپانیا تهیه می­شود.

وام برای افراد غیر مقیم اسپانیا موجود است، اما بانک­ها فقط تا 70٪ از قیمت خرید را وام می­دهند. پس از آماده شدن همه چیز، خریداران Escritura de Compravento (قرارداد فروش) را در دفاتر اسناد رسمی امضا می­كنند و تمام هزینه­های معوقه (معمولاً 10-15٪ قیمت فروش) پرداخت می­شود.

بیش از 200 جزیره قابل سکونت در یونان وجود دارد.

خرید ملک در یونان

چه چیزی برای فروش وجود دارد؟

هزاران فرصت ملکی در یونان وجود دارد. از انبوه خانه­های در حال فروپاشی  از 15000 یورو که پتانسیل زیادی دارند، تا مجموعه هتل­های فوق العاده که با قیمت 37 میلیون یورو شما را شوکه خواهند کرد. با وجود 227 جزیره برای بررسی، انتخاب بسیار دشوار است.

با قیمت حدود 7000 یورو، برخی خرید زمین و ساختن چیزی که خودشان می­خواهند، را ترجیح می­دهند، اما با وجود تعداد زیاد ویلاها و خانه­های خصوصی موجود، بهتر است در یک آپارتمان دو خوابه در آتن سرمایه­گذاری شود، جایی که قیمت­ها از 100000 یورو شروع می­شود. مشهورترین مکان­ها برای خرید، جزایر کرت (با قیمت مناسب از 45000 یورو ؛ تا سه خوابه قابل سکونت از 95000 یورو) ، زاكینتوس (225،000 یورو به بالا) و میكونوس (ویلای سه خوابه با هزینه بیش از 400،000 یورو) هستند.

در سمت دیگر بازار می­توانید یک ویلای مدرن هشت خوابه استثنایی با حمام ترکی، عبادتگاه اختصاصی، و خانه جداگانه برای کارکنان، مشاهده کنید. اما قیمت آن فوق العاده زیاد است.

چگونه انجامش بدهیم

تقریباً همه می­توانند ملکی را در یونان خریداری کنند، اما ساکنین خارج از اتحادیه اروپا باید نحوه استفاده از این ملک را به وزارت دفاع ملی اعلام کنند و نشان دهند که با کشور چه ارتباطی دارند- حتی اگر خانه صرفا برای تعطیلات باشد.

 وام­ برای اتباع خارجی تا 70٪ قیمت فروش در دسترس است.

در صورت توافق در مورد قیمت با بنگاه املاک، خریدار باید وکیل خود را برای شروع مراحل قانونی و تعیین سپرده 10٪ برای ملک تعیین کند. همچنین خریدار باید یک حساب بانکی یونانی افتتاح کند و تمام پول مورد نیاز برای خرید خانه را به اضافه هزینه­های مازاد واریز نماید. سپس باید برای دریافت شماره ثبت مالیات با خدمات درآمد داخلی در یونان اقدام کند.

خریدار باید یک دفتر اسناد رسمی اختیار کند که نظارت بر مبادله قراردادها را انجام می­دهد و باید گواهی ارائه دهد تا نشان دهد که هیچ بدهی به Hellenic Fiscus (اداره مالیات) ندارد. یک وکیل می­تواند در این زمینه کمک کند.

در پرتغال هر چیزی، از یک کاخ تا یک ویرانه را پیدا می­کنید

خرید ملک در پرتغال

چه چیزی برای فروش وجود دارد؟

با داشتن نوارهایی از شن و ماسه نرم سفالی رنگ، و قابلیت گشت و گذار در کنار اقیانوس اطلس، قیمت املاک در پرتغال، به طور متوسط ​​359،497 یورو می­باشد. یک ویلای دو خوابه در لیسبون (قیمت متوسط ​​خانه 592709 یورو) می­تواند از حدود 199،000 یورو باشد، اما قیمت­های کاخ قرن 20 به حدود 7.5 میلیون یورو می­رسد. قیمت املاک در پورتو و اطراف آن (به طور متوسط ​​308،013 یورو) به لطف سرمایه­گذاران افزایش یافته و خانه­های سه خوابه اکنون از 257،500 یورو شروع می­شوند.

اما برای بعضی­ها، خانه رویایی، نزدیک به ساحل است. محلی ارزان مانند آپارتمان 119،500 یورویی را می­توان در امتداد Algarve یافت (به طور متوسط ​​454،030 یورو)، اما شما برای خرید ملکی در کنار دریا در Costa de Prata به 175،000 یورو به بالا نیاز خواهید داشت – اگرچه خرابه­های ارزان قیمت از 20،000 یورو در اینجا شروع می­شوند. اما املاک قابل سکونت از 45،000 یورو به بالا می­باشد. درAlentejo  می­توانید با حدود 65،000 یورو خانه­ای سنتی بدست آورید.

هیچ محدودیتی برای خرید ملک در پرتغال وجود ندارد.

چگونه انجامش بدهیم

برای خرید یک ملک، باید از یک Finanças (دفتر مالی)، Número de Contribuinte (شماره مالیات پرتغالی) دریافت کنید. میزان سپرده معمولاً 10٪ از قیمت فروش توافق شده است و خریدار باید قبل از امضای قرارداد، یک وکیل را برای خواندن قرارداد استخدام کند. بانک­ها فقط تا 70٪ ارزش ملک را به افراد غیرمقیم وام می­دهند، اما هیچ محدودیتی در مورد اینکه چه کسی می­تواند خرید کند وجود ندارد.

مبادله قراردادها در دفاتر اسناد رسمی صورت می­گیرد که مبلغ باقی­مانده و همچنین تمبر مالیاتی (0.8٪ از قیمت خرید)، به علاوه هزینه دفتر اسناد رسمی و ثبت زمین (معمولاً بیش از 600 یورو نیست) به طور همزمان پرداخت می­شود .

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =

Spain Reference
Spain information reference