Spain Reference

خانه - خبرها - سیستم جدید تعرفه سه گانه برق اسپانیا با نمودار قابل چاپ منتشر شد

تعرفه های جدید برق اسپانیا از اول ژوئن به اجرا درآمد. این تغییرات در مورد نرخ برق مصرفی زیر 15 کیلو وات اعمال می شود، و  اکثر قریب به اتفاق خانواده ها و مشاغل کوچک و متوسط ​​تحت تأثیر قرار خواهد داد.

میلیون ها نفر، از جمله هزاران نفر از ساکنان انگلیس در اسپانیا، که کمتر از 15 کیلو وات قرارداد دارند، بدون توجه به عوارضی که قبلاً پرداخت می کردند، به یک تعرفه تغییر می کنند.

نمودار زیر را میتوانید چاپ کنید و با آهن ربا بر روی یخچال یا دیواری در آشپزخانه بچسبانید تا بهترین زمان استفاده از ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی یا سایر وسایل برقی پر مصرف را به شما یادآوری کند.

در واقع وسایل برقی پر مصرف باید بین نیمه شب تا هشت صبح استفاده شوند.

در نمودار زیر رنگ سبز نشان دهنده زمان مناسب برای استفاده از برق – از نیمه شب تا هشت صبح است. رنگ زرد نشان دهنده تعرفه متوسط و قرمز زمان اوج مصرف را نشان می دهد.

تعرفه های زمانی

سبز: ارزانترین بازه زمانی که شامل ساعاتی از شب با میزان برق مصرفی کمتر یعنی نیمه شب تا هشت صبح است.

قرمز:  گرانترین بازه زمانی که بین ساعات 10 صبح تا دو بعد از ظهر و 6 عصر تا 10 شب است

زرد: این بازه زمانی دارای قیمتی متوسط و در محدوده ساعتی 8 صبح تا 10 صبح و 2 بعد از ظهر تا 6 عصر و 10 شب تا 12 نیمه شب است.

برای صرفه جویی در هزینه سعی کنید وسایل برقی پرمصرف خود را بین نیمه شب تا 8 صبح روشن کنید. این روزها اکثر وسایل تایمر دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

برای مثال ویلاهایی که استخر دارند با استفاده از یک تایمر ساده میتوانند روی صورتحساب دو ماهه برق خود چند صد یورو با تعرفه های جدید صرفه جویی کنند.

شایان ذکر است که تمام تأمین کننده های انرژی از تعرفه های یکسان استفاده نمی کنند، برخی مانند Iberdrola برنامه های شخصی سازی شده ای  را ارائه می دهند، بنابراین اکنون بهترین زمان برای پیدا کردن تامین کننده مورد نظر است.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 13 =

Spain Reference
Spain information reference